ALVES CPR Nedir?

Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR), teknik şartnamenin yarattığı ticaret bariyerlerini kaldırarak AB'de yapı ürünlerinin serbest dolaşımını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu da, Avrupa Ekonomik Alanı boyunca yapı malzemelerinin performansı için tek tip değerlendirme yöntemleri sunan "ortak teknik bir dil" sağlayarak başarılmıştır.

 

Bu değerlendirme yöntemleri, uyumlaştırılmış teknik şartnamelerde derlenmiştir. Bu ortak teknik bir dil yapı sektöründeki tüm paydaşlar tarafından uygulanacaktır (düzenleyici otoriteler, üreticiler, distribütörler, son kullanıcılar...)

 

  •  Üye ülkelerin yetkili makamları tarafından, ilgili gereklilikler belirtilir ve
  • Üreticiler tarafından, ürünlerin performansı beyan edilir, aynı zamanda
  • Distribütörlerin ürünlerini müşterileri ve kullanıcıları için kullanılabilir hale getirir
  • Kullanıcılar (mimarlar, mühendisler, müteahhitler, vb.) tarafından, yapı işlerinde kullanım için en uygun ürünleri seçerken uygulanır.

 

 

Yönetmelikte yer alan kablolar, binalarda ve diğer inşaat mühendisliği işlerinde kalıcı olarak kurulan (sabit döşenen) elektrik ve iletişim sağlanması amacıyla kullanılacak kablolardır.

 

Bu noktada, yangına dayanıklı kablolar için uyum standartlarının halen geliştirildiğini unutmayın. Bu, henüz CPR şartlarına tabi olmadıkları ve tüm yangın davranışlarının (yangına tepki ve yangına dayanım) mevcut ulusal standartlara göre hala değerlendirilmesi gerektiği anlamına gelir.

 

© Copyright 2017

FABRİKA / MERKEZ OFİS
Fatih Mah. Karatay Cad. No: 6

Kahramankazan / ANKARA

T.: 0 312 802 05 55

F.: 0 312 802 05 56

 

© 2019 Alves Kablo.